V novembru in decembru je bil vrtec zaprt zaradi epidemije.

V januarju je bilo organizirano nujno varstvo, a otrokom ni bilo dolgčas. Zapadel je sneg in izkoristili smo ga za igro. Zelo smo bili tudi ustvarjalni.

Februarja pa smo prišli vsi nazaj v vrtec. Zelo smo bili veseli eden drugega, najbolj pa daril, ki so nas pričakala. Med ”počitnicami” nas je namreč obiskal Dedek Mraz! Vsa darila smo takoj odprli in jih preizkusili.

PREŠERNOV DAN

Za začetek smo obeležili Prešernov dan. Ogledali smo si nekaj o njem in njegovem življenju, poizkusili suhe fige, poslušali Zdravljico in izdelali Slovenske zastave.

BACILI

V sklopu projekta ‘Zdravje v vrtcu’ smo se poučili o bacilih, kako pridejo do nas in kako se jih znebimo. Ponovili smo pravilno pranje rok in naredili poskus s poprom in milom. Otroci so poskrbeli za naše ”bolne otročičke”, ”napihali” pa smo tudi svoje bacile.

Učili smo se razvrščanja oblačil in zaporedja barv.

Veliko smo se igrali …

PUST

In končno je prišel čas za PUST! Ogledali smo si predstavo Bobek Krofek, narisali krofe, izdelovali smo maske in se šemili. Za zaključek pa smo imeli pravo pustno zabavo in krofe!

V mesecu februarju smo praznovali kar 6 rojstnih dni, saj smo morali nadoknaditi tudi tiste za nazaj.