PAGLAVCI

Že nekaj časa smo v kalu pričakovali paglavce in vendar smo jih dočakali. Takoj smo si jih natančno ogledali pod lupo.

MAVRICA

Ker smo zunaj opazovali mavrico, smo jo z eksperimentom poskusili narediti sami.

FIŽOL

21.5. smo v vrtec prinesli vsak svoje fižolčke. Zanimalo nas je kako hitro fižol zraste, zato smo vzeli lončke in zemljo in posadili vsak svoje fižolčke. Vsak dan smo jih malo zalili in nestrpno čakali kdaj bodo pokukali iz zemlje. Pa ni bilo potrebnega veliko časa, saj so že čez en teden nekateri vzklili na površje.

MALI SONČEK

Kot že rečeno, smo letos vključeni projekt Mali sonček, zato smo bili zelo športno aktivni. Poleg pohodov smo se naučili tudi ljudskih plesov, malo atletike, gimnastike, tekli kros, kolesarili, …

3.5. smo se ob učenju ljudskih plesov zelooo zabavali!

6.5. smo na igrišču pred šolo pretekli 5/6 krogov!

10.5. smo šli na pohod na Karlovco.

21.5. smo se v telovadnici učili atletskih in gimnastičnih veščin.

28.5. smo spet izkoristili vreme in odšli na dolg pohod po poti mimo Vile Brkini. Na poti smo videli kačo, trektorje, za nazaj pa tudi psa in zajčke, katere smo z veseljem pobožali.

31.5. smo se v igralnici igrali s padalom in baloni.

1.6. pa smo imeli kolesarjenje. Vsak otrok je v vrtec prinesel svoje kolo, zato je bil ta dan še kako poseben!

Veliko smo se igrali, noter in zunaj!