Brrrr, kako zebe. Ta mesec se je ježek Bucko odpravil na Arktiko in Antarktiko. Preko slikanic in aplikatov smo spoznali ta dva zanimiva kraja in ju primerjali z našim. Preko posnetkov smo spoznali živali, ki živijo na severnem in južnem polu. Naučili smo se teči in se premikati kot pingvini, ugotovili, da se pingvinčki zvalijo iz jajc ter da si kradejo kamnje za gnezda. Tudi tjulnji in severni medvedi so nam bili zanimivi. Te pa smo spoznali tudi v kamišibaju, ki je bil narejen prav za našo temo. Otroci so na koncu tudi sami pripovedovali in opisovali živali. Naučili smo se tudi pesem Pingvini in medvedi ter jo prepevali skoraj vsak dan ob spremljavi ukulela. Ne smemo pa pozabiti tudi na eskime. Ogledali smo si nekaj fotografij in ilustracij ter spoznali njihovo življenje. Zadnje dni tega meseca pa smo posvetili projektu Zdravje v vrtcu. Prišla je tudi ga. Nataša iz ZD Ilirska Bistrica in s starejšimi pokazala ustrezno umivanje zob. V skupini pa smo se naučili pravilno umivati roke in obnovili kdaj si jih je potrebno umiti. Veliko otrok je bilo tudi bolnih, zato smo bili združeni s skupino Pikiji.