Ježek Bucko se je tokrat odpravil po Sloveniji in je potreboval kar dolga dva meseca. Z otroki smo spoznavali različne kraje po Sloveniji in njihove znamenitosti. Začeli smo s Kekcem in prebrali slikanico. Nato smo spoznali najvišjo goro v Sloveniji in se pogovarjali o tem, kako je nastala reka Soča. Pri Lipici smo spoznali prav posebne konje in sicer Lipicance. Njihova posebnost je, da so žrebički črne barve, s časoma pa postanejo čisto beli. Namesto da bi si odšli ogledat soline, smo naredili kar sami eksperiment in ustvarili kristalčke soli. Vsak dan smo se naučili nekaj novega in se ob tem zabavali. Pogovarjali smo se o zmajčku Pepiju, pa o našem največjem pesniku, se naučili bibarijo Kralj Matjaž, se igrali igro Čarovnica meša barve… Naredili smo tudi svoje smuči in poskusili smučati po igralnici. Najbolj zabavna pa jim je bila igra Štorklja in žabe. Otroci so preko zgodb in dejavnosti spoznali celotno slovenijo, na koncu je vsak narisal še svoj najljubši kraj. Poleg tega smo rajali v maskah, si ogledali gledališko predstavo, ki so nam jo pripravili dijaki SŠ Veno Pilon Ajdovščina ter se naučili ločevati odpadke s pomočjo pridnih delavcev podjetja Komunala Ilirska Bistrica.