Naš mesečni sklop smo začeli z lutko kužka Šnukija, ki je vsakemu dal en velik poljub. Tako so se otroci z njim spoznali in prisluhnili njegovi zgodbi. Poleg slikanice smo izdelali veliko gledališče. Vsaka žival se je predstavila v svojem okolju in komaj čakala, da spozna kužka Šnukija. Tako so otroci spoznali še en način pripovedovanja zgodbe. Otroci so tako začeli tudi sami pripovedovati in se s celim gledališčem tudi igrati. Seveda pa smo vsako žival iz slikanice tudi opisali ter posnemali. Ugotovili smo, da zajčki skačejo z vsemi štirimi nogami in ne le po dveh. Mesec pa nam je polepšala tudi socialna igra Osliček, kdo te jaha. Naredili smo tudi kar nekaj izdelkov in sicer za mamice in očke, naučili pa smo se tudi pesmico Mamica (M. Holc). Tudi na najmlajše nismo pozabili, saj smo naučili plesati rajalni ples Biba buba baja.