V mesecu juniju smo imeli veliko stvari. V začetku meseca smo se odpravili na zaključni izlet skupaj s skupino Piki. Na pohodu na Sv. Katarino pri Jelšanah so se nam pridružili tudi starši. Zbrali smo se na makedamu ob glavni cesti in začeli z našim pohodom. Na vrhu smo pomalicali in nekajkrat pozvonili na tamkajšnjo cerkvico. V tem mesecu smo se odpravili tudi z avtobusom v Ilirsko Bistrico. Sprva smo odšli v knjižnico, kjer smo prejeli priznanja zajčka Maksija, nato pa smo odšli do Doma na Vidmu. Potekala je prireditev ob 150. obletnici železniške proge Pivka- Ilirska Bistrica. Seveda pa nismo pozabili na našo temo meseca. Pridno smo ustvarjali, se razgibali, sodelovali smo tudi v projektu Varno s soncem ter se tako naučili, kako pomembna je zaščita pred soncem. In tako je šlo leto naokrog in prišli smo do zaključka. Poslovili smo se od naših treh otrok, ki odhajajo v šolo. Ostali pa se bodo v poletnih počitnicah pridružili skupini Piki. Lepe in razigrane počitnice vsem.