Počitnice so se končale in novo šolsko leto se je začelo. Poleg šestih že stalnih ježkov smo dobili še enega ježka. Poleg uvajanja smo se z otroki igrali različne igrice in se znova privajali na dnevno rutino. K nam je prišla tudi lutka ježa z imenom Bucko, ta nas bo spremljal celo leto. Naučil nas je tudi pesmico Jež (J. Bitenc). Prebrali smo si dve slikanici Sara gre rada v vrtec in Normanov prvi dan v vrtcu, kjer so otroci vsak dan iskali Normana v slikanici. Ponovili smo tudi barve in si poskušali zapolniti vsaj svojo barvo. Poleg tega smo tudi ustvarjali, barvali, plesali in se igrali tako v igralnici kot tudi na svežem zraku. Odpravili smo se tudi na pohod do travnika na koncu vasi, kjer smo malicali. Proti koncu meseca smo si ogledali še nekaj pravil skupine in se jih poskušali držati. Obiskala nas je tudi gospa iz Zdravstvena doma Ilirska Bistrica in načela pogovor o higieni ust in rok.