Tema meseca je bila tokrat gozd, posvetili pa smo se tudi projektu Turizem v vrtcu. Za začetek smo si prebrali slikanico Mojca Pokrajculja in preko zgodbe spoznali gozdne živali. Izdelali smo tudi piskerček in lutke, s katerimi so se otroci igrali in obnavljali zgodbo. Vsako žival smo poimenovali, si jo ogledali v drugih slikanicah in v video posnetkih. Posnemali smo tudi njihovo gibanje in oglaševanje preko igre. Ker je bilo ta mesec veliko stvari, smo opustili spoznavanje gozdnih plodov, čeprav smo jih omenjali. V tednu otroka smo naredili nekaj poskusov – vulkan, milni mehurčki, mešanje tekočin. Vsak je slikal tudi na platno in svojo sliko tudi poimenoval. Pri projektu turizem v vrtcu smo si izbrali temo jabolk. Z otroki smo najprej nabrali jabolka, vzgojiteljica iz sosednje skupine pa nam je predstavila oziroma nam pokazala, kako se naredi jabolčni sok. Ogledali smo si tudi notranjost jabolka in poslušali pesem Jabolko. Na koncu meseca pa smo v igralnico prinesli tudi bučo in si ogledali njena semena.