Prvo leto služim, služim, kokljo si prislužim. Tako se je začel naš mesec november, saj smo imeli temo kmetija. Otroci so spoznali živali na kmetiji, jih poimenovali, posnemali gibanje in njihovo oglašanje. Naredili smo tudi drevesni prikaz, kjer smo razvrščali živali, ali živijo na kmetiji ali ne. Prepevali smo tudi ljudsko pesem Prvo leto služim. Na to pesem smo izdelali kokljo in piščeta, ki smo jih razstavili na oglasno desko v garderobi. Prebrali smo si tudi slikanico Dorina jajca, preštevali živali in ugotovili, da se piščanci izvalijo iz jajca. Preko hlevčkov so otroci spoznavali živalske družine in poimenovali samca, samico in mladička. Pri posnemanju živali so najbolj uživali najmlajši otroci, prinašali so fotografije živali in z zvokom posnemali njihovo oglašanje. Za konec pa smo si v igralnici ustvarili kmetijo in se prelevili v živali na kmetiji, igro smo podaljšali še v prosto igro in se ob tem zelo zabavali. V novembru smo imeli tudi slovenski tradicionalni zajtrk, pripravljati smo se začeli tudi na vsakoletni bazar.